Dünya 14 MAYIS 2016 / 14:28

Lenovo yeni yatırım fonu oluşturdu

Son dönemde akıllı telefon ve bilgisayar pazarında beklediği sonuçlara ulaşmakta zorlanan Lenovo, yeni girişimler için 500 milyon dolarlık fon oluşturdu. 
Lenovo, yeni fikirlere olan yatırımlarını artırmaya karar verdi. 2010 yılında girişimlere yatırım yapmak amacıyla 100 milyon dolarlık fon oluşturan şirket, yeni bir fon ile girişimlere yatırım yapmaya hazırlanıyor. Bu doğrultuda girişimlere verdiği desteği 5’e katlayacak olan şirket, bu sayede girişimcilik ekosistemini de önemli ölçüde geliştirebilecek.
2010 yılındaoluşturulan 100 milyon dolarlık fon sayesinde başta Face++ ve Nok Nok Labs olmak üzere 40’tan fazla girişime destek veren şirket, oluşturulan 500 milyon dolarlık fon ile yatırım yaptığı sektör yelpazesini de genişletmeyi planlıyor. Özellikle bulut bilişim, yapay zeka ve robotik üzerine yoğunlaşması beklenen Lenovo, yatırım yapacağı girişimlerin, Lenovo’nun şirket politikaları ile uyumlu olmasına da özen gösteriyor.
Son dönemde daralan PC pazarından etkilenmeye başlayan Lenovo, her ne kadar PC pazarındaki liderliğini sürdürse de, bir önceki yıla göre daha az cihaz satışı gerçekleştirmişti. Bunun yanı sıra akıllı telefon pazarında da beklediğini alamayan şirket, ilerleyen süreçte bu yatırımların faydasını görerek, daha başarılı sonuçlara imza atmayı hedefliyor.
 
ETİKETLER : Lenovo 1072

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics