Dünya 29 HAZİRAN 2015 / 08:02

Lightning projesiyle Twitter daha geniş kitleye ulaşacak

Twitter’ın yeni projesi Lightning sayesinde üye olmayan kullanıcılar haber kaynaklarını kolay bir şekilde takip edebilecekler.

Günümüzün en güçlü sosyal ağlarından olan Twitter, çok sayıda kullanıcıya ev sahipliği yapıyor olsa da sosyal medyaya aşina olmayan kullanıcılar için karışık ve “çekici olmayan” bir platform olduğu da gerçek. Toplumsal olaylarda Facebook ve diğer sosyal ağlardan çok daha etkili bir rol oynayabilen Twitter, bildiğiniz üzere belli başlı kaynakların takibi için muhakkak bir üyeliğe ihtiyaç duyuyor. Tabii olayları – haberleri anında takip edebileceğimiz hesapları bulup takip etme gerekliliği de cabası. Firma yeni Lightning projesi ile bu problemlerin üstesinden gelmeyi planlıyor.

Lightning projesi ile kullanıcılar, “Gündem” bölümündekinin haricinde Twitter ekibi tarafından hazırlanan ve güncellenen yeni bir gündem sayfasına sahip olacaklar. Mobil uygulamalarında yeni bir buton aracılığıyla erişilecek olan bu özellik NBA finalleri gibi spor etkinliklerinin yanı sıra büyük depremler gibi olaylarda da kullanıcıları bilgilendiriyor olacak.

Olay bazlı Twitter sekmesinde, seçtiğimiz olayı takip edebiliyor olacağız. Mesela Şampiyonlar Ligi Finali için “olayı” takip ederek hem resmi UEFA hesaplarını, hem de kulüp hesaplarını sadece final süresince izleyebiliyor olacağız. Üstelik tüm bu imkanlardan faydalanmak için Twitter hesabına sahip olmamıza gerek yok.

Lightning üzerine aylardır çalışılıyor ve bu çalışma bir süre daha devam edecek. Proje ile beraber Twitter’ın toplumsal olaylardaki hali hazırda “büyük” olan rolünün daha da önem kazanacağını düşünüyoruz.
ETİKETLER : 1028

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics