Dünya 03 OCAK 2010 / 23:00

Lotus’un gözü 2 milyar mobil kullanıcıda

Dünyada milyonlarca çalışana iş arayüzü olarak hizmet veren Lotus yazılımları internet erişimi sağlayan tüm cihazlarla bütünleşik çalışıyor. Önümüzdeki on yıl içinde 2 milyara ulaşması beklenen mobil kullanıcı pazarında IBM, yine başı çekmeyi hedefliyor.
Lotus Domino 8.5.1 iPhone için Lotus Notes Traveler’ı içinde bulunduran ilk sürüm olarak geçtiğimiz dönem şirketlere sunulmuştu. Bu sayede kullanıcılar, elektronik posta, kişi listesi ve takvim bilgilerini Lotus Domino’nun otomatik senkronizasyon özelliğinden faydalanarak cep telefonlarına taşıyabiliyor. IBM İş Değeri Enstitüsü önümüzdeki on yıl içerisinde 2 milyar kullanıcının mobil internetten faydalanacağını öngörüyor. Bunun yanında iş yapış şekillerinin de bu tarafa doğru değişeceğini tahmin eden IBM, yatırımlarını mobil teknolojiler üzerine odaklandırıyor. Lotus, değişik platformlara yeni güncellemeler de getiriyor. Örneğin Nokia’nın Symbian işletim sistemli telefonlarına gelen son yamada, şifre koruması, takvim bütünleşmesi ve cihazın istenen durumlarda kilitlenmesi gibi özellikler eklendi. Lotus Notes ve Domino yazılımı, iPhone, Nokia Symbian işletim sistemli telefonları ve Windows Mobile kullanan cihazlarla da uyumlu çalışıyor.
ETİKETLER : Sayı:752

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN