Dünya 15 TEMMUZ 2012 / 16:55

Mac ile PC satışları 15 yıldır ilk kez bu kadar yaklaştı

Akıllı telefon piyasasının en önemli oyuncularından biri olan Apple, tablet ile inanılmaz bir piyasa hakimiyetine sahip. Şirket bir yandan da Mac ürünleriyle piyasadaki payını artırmayı hedefliyor.
Henüz PC’leri -bir başka deyişle Windows tabanlı farklı üreticilerin kişsel bilgisayarlarını- piyasada yakalayamayan Apple, 1990’lardan bu yana ilk kez satışlardaki farkı bu denli azalttı.
Şu anda PC satışlarının Mac satışlarına oranı 20’de bir. Bu fark 2004 yılında 55’te birdi. Apple’ın hedefindeyse bu oranı 2’ye bire kadar düşürmek yatıyor.
Uzmanlara göre, hiçbir zaman Apple’ın Mac’leri PC’lerden daha hızlı, daha fazla depolama kapasiteli ya da herhangi bir alanda daha gelişmiş olmadı ancak her zaman daha iyi entegre edilmiş bir ürün oldu. Yeni MacBook Pro’da “Retina Display” özelliğinin geleceğini ve rekabette bir adım öne çıkacağını hatırlatalım.
ETİKETLER : Sayı:880

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN