Dünya 03 ARALIK 2012 / 11:50

Malezya Samsung’un Kore dışındaki en büyük merkezi olacak

Ülkemizde de özellikle FATİH Projesi’ne gösterdiği önemle öne çıkan Samsung’un bu yatırımının sebebini Malezyalı Bakan Datuk Seri Mustapa Mohamed açıkladı.

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri haline gelen Güney Kore’nin önemli varlığı Samsung, 2015 yılı itibarıyla Güney Kore dışındaki en büyük operasyonunu Malezya’da kuracak. Konuyla ilgili Malezya gazetesi Sin Chew Jit Poh’a konuşan Malezya Dış Ticaret ve Endüstri Bakanı Datuk Seri Mustapa Mohamed, Samsung’un planlarından söz etti.
Açıklamalarını Samsung SDI Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı Park Sang Jin’e dayandıran bakan, Malezya’nın iyi bir endüstriyel ekosistemi bulunduğuna işaret etti. Bakana göre, politik istikrar, vasıflı iş gücü ve yüksek katma değere odaklanmış ekonomi Güney Kore’nin elektronik devini ülkeye çekti.
Samsung’un bu hamlesinin Kore’nin diğer şirketlerini de yatırım amacıyla harekete geçireceğini belirten Mustapa, “Yerel üniversiteler ve enstitülerin de yüksek eğitim seviyesi Samsung’un buradaki varlığını geliştirmek için fırsat yaratabilir” dedi.
İlk olarak 1979 yılında Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da ofis açan Samsung, bugüne kadar ülkeye yaklaşık 1.6 milyar dolarlık yatırımda bulundu.
ETİKETLER : Sayı:898

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN