Dünya 17 OCAK 2016 / 10:54

Marshmallow'a ilgi hala düşük

Her sene Android işletim sistemi ile ilgili kullanım raporu açıklayan Google, bu yıla ait ilk istatistik raporunu yayınladı.

Android işletim sistemi ile ilgili yıllık kullanım raporlarının ilkini açıklayan Google, KitKay sürümünün hala açık ara liderliğini koruduğunu duyurdu. Marshmallow’a olan ilgi hala düşük seviyelerde gezinirken, güncelleme konusundaki eksikler bir kez daha öne çıktı.

Yayınlanan rapora göre çıkışından epeyce bir zaman geçen Marshmallow güncellemesi yüzde 0,7 gibi düşük bir kullanım oranına sahip olurken, bu durum markaların güncelleme konusunda sınıfta kaldığını ortaya koyuyor. KitKat sürümü yüzde 36,1’lik payıyla zirvede yer alırken, Lollipop sürümleri ise yüzde 32,6’lık payıyla üçüncü sırada yer aldı.

Daha öneki Android sürümlerinden Jelly Bean serisi yüzde 24 civarında bir kullanım oranı yakalarken, daha önceki sürümlerin bile Marshmallow’dan daha fazla kullanım oranına sahip olduğunu görüyoruz. Bu durumu markalar ve Google için oldukça zorlaştırırken, yeni gelen sürümlerle birlikte Marshmallow gibi sürümlerin atıl kalmasından endişe ediliyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN