Dünya 11 KASIM 2012 / 13:46

Messenger’a veda eden Microsoft yüzünü Skype’a döndü

Microsoft, anlık mesajlaşma programı Messenger’ı kenara alıyor ve kullanıcılarının büyük bölümünü Skype kullanmaya teşvik etmeye çalışıyor. Geçtiğimiz yıl 8,5 milyar dolar karşılığında Skype satın almasını yapan Microsoft’a Windows Live Messenger üzerinde yenilikler yapmak artık pek anlamlı gözükmüyor.
Skype’nin yeni sürümü birkaç hafta önce yayınlandı ve bu yeni uygulama kullanıcılara Microsoft hesabı ile sisteme giriş yapma olanağı sağlıyor.  İki servisi birleştirmenin sonucunda, kullanıcıların iki ayrı bağlantı listesini bütünleştirmesine de gerek kalmamış oluyor. Microsoft ise insanların iletişim kurma tarzlarında çok değişim olduğunu belirterek, buna örnek olarak metin mesajları ve sosyal ağların daha ön planda olmasını gösteriyor.
Bu kapsamda şirket geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Skype kullanmaya başlayan Messenger kullanıcılarının bazı avantajlara da sahip olabileceklerine işaret etti. Bunlar arasında mobil cihazlarda daha güçlü destek, karasal hatları ve mobil telefonları arama özelliği de yer alıyor. Bu kapsamda Messenger operasyonu, 2013 yılının ilk çeyreğinden sonra, Çin hariç olmak üzere, küresel bazda durdurulacak.
ETİKETLER : Sayı:895

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics