Dünya 11 KASIM 2012 / 13:46

Messenger’a veda eden Microsoft yüzünü Skype’a döndü

Microsoft, anlık mesajlaşma programı Messenger’ı kenara alıyor ve kullanıcılarının büyük bölümünü Skype kullanmaya teşvik etmeye çalışıyor. Geçtiğimiz yıl 8,5 milyar dolar karşılığında Skype satın almasını yapan Microsoft’a Windows Live Messenger üzerinde yenilikler yapmak artık pek anlamlı gözükmüyor.
Skype’nin yeni sürümü birkaç hafta önce yayınlandı ve bu yeni uygulama kullanıcılara Microsoft hesabı ile sisteme giriş yapma olanağı sağlıyor.  İki servisi birleştirmenin sonucunda, kullanıcıların iki ayrı bağlantı listesini bütünleştirmesine de gerek kalmamış oluyor. Microsoft ise insanların iletişim kurma tarzlarında çok değişim olduğunu belirterek, buna örnek olarak metin mesajları ve sosyal ağların daha ön planda olmasını gösteriyor.
Bu kapsamda şirket geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Skype kullanmaya başlayan Messenger kullanıcılarının bazı avantajlara da sahip olabileceklerine işaret etti. Bunlar arasında mobil cihazlarda daha güçlü destek, karasal hatları ve mobil telefonları arama özelliği de yer alıyor. Bu kapsamda Messenger operasyonu, 2013 yılının ilk çeyreğinden sonra, Çin hariç olmak üzere, küresel bazda durdurulacak.
ETİKETLER : Sayı:895
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN