Dünya 18 HAZİRAN 2016 / 08:24

Microsoft’tan Linkedin'e müthiş teklif

Microsoft, yaptığı duyuruyla sosyal platform Linkedin’i satın alma konusunda Linkedin yönetimiyle anlaşmaya vardığını duyurdu. Şirket, satın alma işlemi için Linkedin’e 26,2 milyar dolar ödeyecek. Hisse başına 196 dolar ödemeyi kabul eden Microsoft, kurumsal taraftaki gücünü artırma adına önemli bir hamle yapmış olacak.
Anlaşma ile beraber Linkedin tarafında yönetimsel ve iş süreçleri bakımında herhangi bir değişim olmayacağı açıklandı. Hali hazırda şirketin CEO’su olan Jeff Weiner görevini sürdürecek. Weiner, Linkedin Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile Microsoft ve Linkedin’in profesyonellere ve kurumlara yönelik önemli çalışmalar gerçekleştireceğini ifade etti.
Microsoft, Linkedin hamlesiyle beraber özellikle yeni bir ekosistem yaratma konusunda önemli bir adım atmış olacak. Linkedin, Dynamics ve Office 365 ile entegre olmasıyla beraber özellikle Office 365 tarafında önemli bir etkileşim yakalanacak. Office’in yoğun kullanımını göz önüne aldığımızda hem ürün geliştirme, özelleştirme konularında hem de reklam gelirleri bakımından Microsoft’un önemli bir avantaj yakalayabileceğini söyleyebiliriz. Ürünleri ve hizmetleri hakkındaki geri dönüşleri Linkedin üzerinden alacak olan şirket, bu sayede daha fazla kullanıcı taleplerine yönelik ürün ve hizmet portföyü oluşturabilecek.
Bununla beraber reklam verenlerin iştahını kabartacak olan yeni nesil Linkedin, bu bağlamda Microsoft’un da oldukça işine yarayacak gibi görünüyor. Özellikle haber kaynağı üzerine çalışmalar gerçekleştirecek olan şirket, Linkedin’e entegre edeceği servislerle birlikte her kaynağını çok daha kullanışlı, akıcı ve reklamverenler için çekici bir hale getirmek için çalışmalar gerçekleştirecek. 
ETİKETLER : 1077 Microsoft Linkedin

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics