Dünya 05 MART 2013 / 15:49

Microsoft, Açık Veri Merkezi Birliği'ne katıldı

Microsoft, 300'den fazla üyesi olan, bulut bilişim servisleri ve veri merkezi standartlarını belirlemek için bir araya gelen Açık Veri Merkezi Birliğine katıldı.

Nokia, Duetsche Bank, J.P. Morgan Chase, AT&T ve eBay gibi üyeleri bulunan Açık Veri Merkezi Birliği (ODCA), Microsoft’un katılımıyla birlikte gücünü artırdı. ODCA’nın yönetim kurulu üyesi Mario Müeller konuyla ilgili yaptığı açıklamada “ Bulut servslerinin kullanılabilirliğini artırabilmek için, BT şirketleri bulut sağlayıcı ve çözüm ortakları ile çok daha yakın çalışma ilişkileri geliştirmeliler. Microsoft’un katılımı organizasyonun amacı için çok değerli bir olay.”

Windows Azure Genel Müdürü Bill Hilf ise Microsoft’un bulut konusunda sektöre açık, güvenilir ve küresel bir yalaşım geliştirerek, müşterilere ve sektöre hizmet ettiğini söyledi. Windows Azure adı altında bir grup bulut uygulaması sunan Microsoft’un katılımcı üye olarak birliğe dahil olmasının ardından birçok şirketin de birliğe üye olması bekleniyor. Birliğe üye olmak şirketlerin birlikte çalışma grupları kurarak, teknoojilerle ilgili kullanım modelleri, güvenlik, uluslararası kullanım, ve sistem sandartları belirlemesine imkan tanıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics