Dünya 30 OCAK 2016 / 18:14

Microsoft buluta yatırım yapmayı sürdürüyor

​Bulut teknolojilerini yaygınlaştırmak için çalışmalar yürüten Microsoft, bu alandaki yatırımlarına bir yenisini ekliyor.

Bulut bilişim çözümlerini yaygınlaştırmak üzerine çalışmalar yürüten Microsoft, kar gütmeyen kurumlara ve kuruluşlara 1 milyar dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor. Office 365, Azure, Dynamics CRM gibi Microsoft Bulut Servisleri'ni içeren projeyle beraber kar amacı gütmeyen kurumların ve kuruluşların bulut servislerine geçiş yapmasının kolaylaştırılması hedefleniyor. 

Önümüzdeki 3 yıl boyunca sürecek proje çerçevesinde 70 bine yakın kuruma ve kuruluşa yatırım yapılması bekleniyor. Bunun yanı sıra hali hazırda üniversitelere verilecek desteğin artırılacağı da Microsoft CEO'su Satya Nadel tarafından açıklandı.

Dijitalleşmenin etkilerinin neredeyse her alanda görülmesiyle birlikte şirketlerin bulut ve benzeri platformlara olan yatırımlarının, satın alma ve iş ortaklıklarının da arttığın gözlemliyoruz. Bu noktada kurumlara ve kuruluşlara olan desteğini artırmak isteyen Microsoft da oyunun içinde yer almak istediğini bu hamlesiyle net bir şekilde ortaya koymuş oldu. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN