Dünya 05 HAZİRAN 2016 / 14:51

Microsoft işten çıkarmalara devam ediyor

Geçtiğimiz hafta cep telefonu biriminde değişiklikler yapan Microsoft, operasyonlarında düzenlemeye devam ediyor.
Microsoft’ta dönüşüm süreci devam ediyor. Şirket, başarısız olan departmanlarında işten çıkarmalar ve yeniden yapılanma işlemlerine devam ederken, özellikle mobil taraftaki hareketlilik dikkat çekmeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta bu doğrultuda Nokia’dan devraldığı özellikli telefon bölümünü ve Vietnam fabrikasını 350 milyon dolara HMD Global adlı bir şirkete devretmişti.
Bu gelişmelerin ardından akıllı telefon biriminde de yeni bir düzenlemeye giden şirket, bu doğrultuda 1850 çalışanıyla yollarını ayıracağını duyurdu.
Şirketten gelen açıklamalara göre cihazlar ve mobil platformlar üzerine çalışmaların süreceği ifade edilirken, özellikle ilerleyen süreçte Microsoft’un kurumsal pazara yönelik mobil cihazlara yönelik çalışmalar gerçekleştirebileceği ifade ediliyor. İlk etapta, Finlandiya’da yer alan Microsoft Mobile Oy bünyesinde çalışan 1350 kişi ile yollarını ayıracak olan şirket,  ilerleyen süreçte küresel çapta 500 kişiyle daha yollarını ayıracak. Şirket, yeniden yapılanma ile beraber 950 milyon dolarlık bir tasarruf sağlamayı hedefliyor.
Konuyu değerlendiren Microsot CEO’su Satya Nadel, telefon ve mobil cihaz üzerine çalışmaların süreceğinin altını çizerken, ilerleyen süreçte daha fazla güvenlik, yönetilebilirlik ve kurumsal pazara yönelik üzerine yoğunlaşacaklarını söyledi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN