Dünya 02 NİSAN 2016 / 17:00

Microsoft Mesosphere'e yatırımcı oluyor

Microsoft, geçtiğimiz yıl satın almak için çaba sarfettiği Mesosphere'in yatırımları arasında yer alacak.
Microsoft, geçtiğimiz yıl satın almak istediği Mesosphere için farklı bir politika izlemeye başladı. Geçtiğimiz yıl yaptığı satın almak için yaptığı girişimler Mesosphere'den geri dönen şirket, bu kez Mesosphere'in yatırımcıları arasında yer almaya hazırlanıyor. Gelen haberlere göre Microsoft, geçtiğimiz yıldan bu yana hızlı bir şekilde değerini artıran ve 1 milyar dolar bandına gelen girişimin yatırım turunda yer alarak, Mesosphere'in önemli yatırımcıları arasında yer almak istiyor. 
Değerini hızlı bir şekilde yükselten veri merkezi yazılımları girişiminin başlattığı 73,5 milyon dolarlık yatırım turuna Hewlett Packard Enterprise katılırken, ilerleyen süreçte başta Microsoft olmak üzere önemli şirketlerin Mesosphere'in stratejik yatırımcıları arasında yer alması bekleniyor. 
Mesosphere’i kısaca hatırlatmak gerekirse Mesosphere, kullanıcılarının veri merkezindeki tek bir sunucu yerine bütün bir veri merkezini tek bir sanal makine gibi kontrol etmelerine olanak sağlıyor. Açık veya gizli bulut hizmetlerinde kullanılabilen sistem, sistem yöneticilerinin üçüncü parti ya da kendi geliştirdikleri veri merkezi servislerini tek satır yüklemeyle çalıştırmalarına izin veriyor. Bütün sistem, oldukça sade bir şekilde tasarlanmış bir grafik ara yüz üzerinden kontrol edilebiliyor.
Önemli bir potansiyele sahip olan Mesosphere, hali hazırda 126 milyon dolarlık yatırımla yoluna devam ediyor. İlerleyen süreçte alacağı yatırımlarla değerini artırmasına kesin gözüyle bakılan girişim, adını sıkça duyuracak gibi görünüyor. 
ETİKETLER : Microsoft Mesosphere 1066

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics