Dünya 05 MART 2016 / 10:20

Microsoft Xamarin'i bünyesine katıyor

Yeniden yapılanma süreci ile beraber mobil ve bulut üzerine yaptığı çalışmaları artıran Microsoft, yeni bir satın alma ile bu konudaki hamlelerine bir yenisini eklemeye hazırlanıyor. Mobil uygulama geliştirme araçları sunan Xamarin'i satın almaya hazırlanan şirket, Android, iOS ve Windows Phone ekosistemlerine uygulamalar geliştirmek için önemli bir adım atacak. 
Microsoft'un resmi blog sayfası üzerinden de duyurulan habere göre şirket bu satın alma ile birlikte tek bir platform üzerinden bütün mobil işletim sistemlerine uygulamalar geliştirebilecek. Geliştirilen uygulamalar, Xamarin'in sahip olduğu altyapı sayesinden yazılımcılar tarafından da rahatlıkla test edilebiliyor. 
Satın alma işlemini değerlendiren  Microsoft Bulut ve Kurumsal Grubu’ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Scott Guthrie, Xamarin ile geçmişte de önemli çalışmalar yürüttüklerini hatırlatırken, satın alma işlemiyle birlikte bu işbirliğinin daha önemli işlere imza atacağından emin olduğunun altını çizdi. 
ETİKETLER : Microsoft Xamarin 1062

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN