Dünya 09 NİSAN 2013 / 10:50

MINTIC, Aura Portal kullanacak

Kolombiya Enformasyon ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı, iş süreç yönetimi yazılımı AuraPortal kullanımı ile telefon hırsızlıklarının önüne geçecek.

AuraPortal, bürokratik işlemlerdeki süreç geliştirme, optimizasyon ve uyum konulaırnda Kolombiya Enformasyon ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı’nın (MINTIC) operasyonlarını şekillendirecek. Kolombiya’da en son teknolojilerin uygulanmasından sorumlu kamu kurumu MINTIC’in süreçlerin otomasyonunda kullandığı AuraPortal, ICT kayıtları, posta servisleri, gözetim ve denetleme ile elektronik cihazların kayıt ve denetimi konularında tam otomasyon sağlıyor.

Kolombiya’da yaşanan cep telefonu hırsızlıkları üzerine çıkarılan yasayla birlikte uygulamaya koyulan AuraPortal ile ülke çapında bu tarz suçların önüne geçilmesi hedefleniyor. Bunun yanında amatör ve profesyonel radyo yayınlarının da denetimi sağlanacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN