Dünya 27 MART 2013 / 16:41

Mobil çözüm girişimlerine yatırım

Software AG, mobil çözümler sunan Berlin merkezli metaquark ile güçlerini birleştirdi. metaquark’ın çoğunluk hisselerini alan Software AG, şirketin mobil çözümlerine ortak oldu. Mobil teknolojilerini bir süredir birbirine bütünleşik çalışmakta olan iki şirket, bundan böyle Software AG’nin webMethods Mobil Mobile Suite platformunu birlikte tasarlamaya ve geliştirmeye devam edecek.

Bu teknoloji ile kurumlar, mobil uygulamalarını kolay tasarlama ve geliştirme aşamasından sonra, bir Uygulama Mağazası üzerinden farklı cihazlardaki kullanıcı gruplarına güvenli bir şekilde dağıtım yapabiliyor ve operasyonel BT altyapısını izleme fırsatı bulabiliyor.

Büyük veri, bulut ve sosyal iş ağı uygulamalarına ek olarak mobil çözümler, Software AG’nin sayısal iş stratejisinin temel unsurlarını oluşturuyor. Geliştirilen mobil platform, büyük veriden elde edilen bilgiler ışığında, gerekli iş verilerini her an her yerde erişilebilir kılan mobil çözümler çerçevesinde, iş dünyasının iş süreçlerini hızlandırarak gerçek zamanlı ve esnek kararlar almasını sağlıyor.

Software AG Teknoloji Başkanı ve CTO’su Wolfram Jost, bu teknolojinin, iş kararlarının alınması sürecinde esnekliği öne çıkartacağını, metaquark ile kurulan yeni ortaklığın da bu geliştirmelere katkı sağlayacağını belirtti.
ETİKETLER : Software AG

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN