Dünya 22 TEMMUZ 2012 / 14:49

Mobil ticaret alanında dev işbirliği

Taşınabilir cihazların son yıllardaki artışının yanı sıra e-ticaret hacmindeki dev büyüme, yeni iş fırsatları yaratıyor. Ticari işlemlerin sayısallaşması sayesinde cebimizde taşıdığımız cihazlar üzerinden kolayca alışveriş yapabilmemiz, satın almalardaki iş yapış biçimlerini de dönüştürüyor.
İki bilinen şirket Visa ve Telefonica, Avrupa’daki mobil ticaret pazarına yönelik yeni iş modelleri geliştirmek üzere kapsamlı bir stratejik işbirliğine imza attığını açıkladı. Daha önce İngiltere ve İrlanda pazarlarında birlikte çalışan iki şirket, bu tecrübelerini tüm Avrupa’ya yaymayı hedefliyor.
Avrupa’da yaygın bir mobil altyapısı bulunan Telefonica’nın mobil ödemelerdeki tecrübesi Visa’nın yaygınlığıyla birleştiriliyor. İki şirket, bu anlaşma kapsamında mobil cüzdan, temassız ödemeler (NFC- Yakın Alan İletişimi), üye bankaların mobil ödeme noktası hizmetleri ve üye işyerlerinin sadakat programları gibi alanlarda yenilikçi ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi için ortak yatırım yapmayı hedefliyor.  Anlaşma ile Telefonica, markalı ödeme kartlarının çıkartılması ve ilgili mobil ödeme hizmetlerinin geliştirilmesi konusunda da Visa Europe’u iş ortağı olarak tanımlıyor.
Visa Europe Ürün ve Pazarlama Çözümleri Başkan Yardımcısı Mariano Dima, yeni işbirliğinin, ticari mobil ödemeleri uluslararası seviyeye taşıyacak önemli bir kanal açacağına inandıklarını belirtti. Telefónica Digital Finansal Servisler Direktörü Joaquin Mata ise “Visa, mobil ödeme ürünlerini izleme, test etme ve hayata geçirmemizde yıllardan beri Avrupa’daki en önemli iş ortağımız oldu” ifadesini kullandı.
ETİKETLER : Sayı:881
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN