Dünya 22 TEMMUZ 2012 / 14:49

Mobil ticaret alanında dev işbirliği

Taşınabilir cihazların son yıllardaki artışının yanı sıra e-ticaret hacmindeki dev büyüme, yeni iş fırsatları yaratıyor. Ticari işlemlerin sayısallaşması sayesinde cebimizde taşıdığımız cihazlar üzerinden kolayca alışveriş yapabilmemiz, satın almalardaki iş yapış biçimlerini de dönüştürüyor.
İki bilinen şirket Visa ve Telefonica, Avrupa’daki mobil ticaret pazarına yönelik yeni iş modelleri geliştirmek üzere kapsamlı bir stratejik işbirliğine imza attığını açıkladı. Daha önce İngiltere ve İrlanda pazarlarında birlikte çalışan iki şirket, bu tecrübelerini tüm Avrupa’ya yaymayı hedefliyor.
Avrupa’da yaygın bir mobil altyapısı bulunan Telefonica’nın mobil ödemelerdeki tecrübesi Visa’nın yaygınlığıyla birleştiriliyor. İki şirket, bu anlaşma kapsamında mobil cüzdan, temassız ödemeler (NFC- Yakın Alan İletişimi), üye bankaların mobil ödeme noktası hizmetleri ve üye işyerlerinin sadakat programları gibi alanlarda yenilikçi ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi için ortak yatırım yapmayı hedefliyor.  Anlaşma ile Telefonica, markalı ödeme kartlarının çıkartılması ve ilgili mobil ödeme hizmetlerinin geliştirilmesi konusunda da Visa Europe’u iş ortağı olarak tanımlıyor.
Visa Europe Ürün ve Pazarlama Çözümleri Başkan Yardımcısı Mariano Dima, yeni işbirliğinin, ticari mobil ödemeleri uluslararası seviyeye taşıyacak önemli bir kanal açacağına inandıklarını belirtti. Telefónica Digital Finansal Servisler Direktörü Joaquin Mata ise “Visa, mobil ödeme ürünlerini izleme, test etme ve hayata geçirmemizde yıllardan beri Avrupa’daki en önemli iş ortağımız oldu” ifadesini kullandı.
ETİKETLER : Sayı:881

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics