Dünya 18 TEMMUZ 2016 / 09:35

NASA Johnson Uzay Merkezi, verilerini NetApp ile koruyacak

NASA kritik öneme sahip verilerini korumak için NetApp’ın AltaVault çözümünü kullanacak. Kritik kararları alırken video, uydu, kamera ve teleskoplardan topladığı dört petabayttan fazla veriden faydalanan NASA; verilerini taşımak, yönetmek ve korumak için NetApp çözümünü kullanacak.
NASA’nın Bilgi Kaynakları Müdürlüğü (IRD), maliyetlerini düşürmek amacıyla yedek verilerini depolamak için Amazon Web Services’in bulut sistemini kullanmayı hedefleyen kavram kanıtlama sürecini başlattı. Bu süreçte mevcut Veritas NetBackup ortamını kullanan IRD, arayüz olarak da iki adet NetApp AltaVault donanımı kullandı. Başarılı bir şekilde uygulanan bu sürecin sonucunda ise çözümün aktif olarak kullanılmaya başlandığı duyuruldu. IRD, bu süreçte ortaya çıkan verileri doküman şeklinde diğer merkezlerle de paylaştı.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan NetApp Data Fabric Group Başkan Yardımcısı Phil Brotherton, “ABD federal hükümeti ajansları içerisinde en büyük bulut ayak izine sahip kurumlarından biri olan NASA’nın yedek verilerini bulut ile desteklemesi için oldukça özel şartlar gerekiyor. Kavram kanıtlama süreci ardından NASA; verilerini korumak, bulut ayak izini optimize etmek ve maliyetlerini düşürmek için AltaVault çözümünü seçti” dedi.
NetApp son olarak AltaVault bulut entegre depolamanın 4.2 versiyonunu yayınladı. 4.2 versiyonu, ürünün açık platformunu yeni bulut sistemleri ile genişletirken ek yedekleme yazılımlarına ve sanal donanımlar için yeni KVM hipervizöre destek getiriyor. Müşteriler artık bulut içerisinde bulunan ofislerini yeni 2TB sanal donanım ile koruyabiliyorlar. NetBackup kullanan müşteriler için ise AltaVault artık Veritas OST desteği de veriyor.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics