Dünya 20 ŞUBAT 2011 / 18:00

Nokia kör kuyudan çıkabilecek mi?

Özellikle son iki haftadır teknoloji dünyasında en çok konuşulan şirket hiç kuşkusuz Nokia oldu. Hem yaşanan sıkıntılar hem de Microsoft ile işbirliği haberleri gündemin en önemli maddelerinden biri. Bu süreçte, Nokia, yeni stratejisiyle bağlantılı finansal hedef ve tahminlerini açıkladı. Şirket, Microsoft ile planlanan ekosisteme yönelik yatırımlar yaptığı için 2011 ve 2012’nin geçiş yılları olacağını tahmin ediyor.
Nokia, 2011 ve takip eden yıllarda mobil cihaz sektöründe gelirlerin çarpıcı bir biçimde artmasını bekliyor. Bu gelişmede, dünya çapında akıllı telefonların gittikçe daha fazla kullanılması ve özellikle gelişmekte olan pazarlarda mobil cihaz ve servislerin daha çok benimsenmesi etkili olacak. Nokia, daha uzun vadede, mobil cihaz sektöründe brüt kâr oranlarının rekabetten dolayı baskı altında olacağını tahmin ediyor. Nokia’nın 11 Şubat 2011 tarihinde başlattığı stratejik dönüşümden dolayı, cihazlar ve servisler işkoluna yönelik tüm yılı kapsayan beklentiler, önemli belirsizliklerle karşı karşıya bulunuyor.
ETİKETLER : Sayı:809

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN