Dünya 27 ŞUBAT 2016 / 14:10

Nokia nesnelerin internetine yatırım yapacak

Mobil Dünya Kongresi’ne katılan Nokia, gelecek planları ve hedefleri hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu.
2013’te mobil cihaz üretim birimini Microsoft’a satan bir zamanların popüler Finlandiyalı telekomünikasyon devi Nokia’nın kısa süre önce akıllı telefon pazarına ve sanal gerçeklik pazarına gireceği dedikodular arasındaydı. Nokia, yatırımcı şirketi Nokia Growth Partners önderliğinde, nesnelerin internetine 350 milyon dolar yatırım yapacağını duyurdu.
Mobil Dünya Kongresi’ne katılan şirket, gelecek hedeflerinden ve planlarından bahsetti. Şebeke güvenlik şirketi Nakina Systems’i satın alan Nokia, 5G üzerine çalışmaları gerçekleştirdiğini ve yakın gelecekte akıllı cihaz üretebileceğine dikkat çekti. 350 milyon dolarlık fonla nesnelerin internetine yoğunlaşacak şirket, her ay bir girişime yatırım yapacağını belirterek, yılda 12 girişime yatırım yapmayı planlıyor. Nokia’nın yeniden cep telefon üreteceği hakkında dedikodulara cevap veren Nokia CEO’su Rajeev Suri, akıllı telefon üretmeyi planladıklarını ancak bunun için belirli bir zaman planları olmadıklarını belirtti.
 
ETİKETLER : 1061 Nokia IoT
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN