Dünya 18 ARALIK 2011 / 17:31

Nokia Siemens Networks genişbant bölümünü satıyor

Son zamanlarda zor günler geçiren telekom altyapısı sağlayıcısı Nokia Siemens Networks (NSN), sabit hat genişbant çözüm bölümünü Amerikan şirketi Adtran’a satma konusunda anlaşma imzaladı.
Para kaybeden bölümlerden birini elinden çıkaran NSN, geçtiğimiz ay bazı bölümlerin satılacağını 17 bin çalışanıyla yollarını ayırarak işgücünün dörtte birinden vazgeçeceğini duyurmuştu.
Teknolojiler, patent hakları ve halihazırda bulunan müşteri portföyünü içeren anlaşmanın ne kadara gerçekleştiği açıklanmadı. Anlaşmanın Nisan 2012’de tamamlanması ve yaklaşık 400 NSN çalışanının Adtran’a transfer olması bekleniyor.
Fin cep telefonu üreticisi Nokia ve Alman şirket Siemens tarafından kurulan NSN, Ericsson ve Huawei gibi rakipleri karşısında zor günler geçiriyor. Rakipleriyle fiyat rekabetinde sıkıntı yaşayan şirket, telekom şirketlerinin harcamalarında kesintiye gitmesi nedeniyle ekonomik olarak yara almıştı.
ETİKETLER : Sayı:850

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN