Dünya 30 NİSAN 2016 / 14:50

Nokia Withings’i satın alıyor

Yeniden yapılan sürecine hız kesmeden devam eden Nokia, dijital sağlık alanına yatırım yaparak bu alanda çalışmalar yapan Apple, Google, Microsoft gibi şirketlere rakip olacak.
Microsoft sonrası yeniden yapılanma sürecine giren Nokia, dijital sağlık alanına yatırım yapıyor. Bu noktada dijital sağlık girişimi Withings’i 192 milyon dolara satın alan şirket, satın alma işleminin tamamlanmasıyla birlikte bu alandaki rekabete dahil olacak.
Fransız merkezli Withings’i satın alan Nokia, dijital sağlık alanında önemli bir adım atmış oluyor. 2016 yılının üçüncü çeyreğinde tamamlanacak atın alma işlemiyle beraber Withings, Nokia Networks ve Nokia Technologies altında konumlanabileceği ifade ediliyor.
2008 yılından bu yana akıllı ev ve nesnelerin interneti konseptine uygun çözümler ve ürünler geliştiren Withings, Fransa’nın yanı sıra İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri ve Hong Kong’da yer alan ofis üzerinden çalışmalar yürütüyor. Akıllı saatler, vücut analizi yapan cihazlar ve bebeklere yönelik dijital sağlık çözümlerine uzanan bir ürün yelpazesi bulunan şirket, Nokia çatısı altında ürün yelpazesini genişletmeye çalışacak.
Son dönemde akıllı telefon pazarına geri dönmeye hazırlandığı konuşulan Nokia, bu hamleyle birlikte elini güçlendirmiş olacak. Üreteceği yeni akıllı telefonla 90’lı yıllarda yakaladığı başarıyı yeniden yakalamak isteyen şirketin ne kadar başarılı olacağını zaman gösterecek.
 
 
ETİKETLER : Nokia Withings 1070

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics