Dünya 25 EYLÜL 2011 / 16:34

Nuance, Loquendo’yu satın alıyor

Nuance Communications, Telecom Italia’nın alt kuruluşlarından Loquendo’yu 75,5 milyon dolar bedel karşılığında satın alma konusunda anlaşmaya varıldığını açıkladı. Bu açıklamayla Nuance Communications 2011 yazı bitmeden üçüncü şirket satın almasını gerçekleştirmiş oldu. Şirket yaz mevsiminin başlangıcında araç içi sistemler, mobil cihazlar ve tüketici elektroniği ürünleri için ses çözümleri sağlayan SVOX’un yanı sıra, hastane ve klinikler için Webmedx’i satın almıştı.
Loquendo’nun satın alınmasıyla birlikte Nuance, metnin konuşmaya çevrilmesi (text-to-speech), otomatik konuşma tanıma ve ses biyometrisi çözümlerinin dahil olduğu geniş ve yüksek kaliteli bir ses/dil çözümleri portföyüne kavuşmuş oldu. Satın alma ayrıca, ağ tabanlı ve tümleşik müşteriler için dil kapsamını artırırken, Nuance’ın küresel kanal ortaklıklarını da güçlendirecek.
Nuance’da Ürün ve Strateji’den Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Dan Faulkner, Nuance ve Loquendo arasındaki satın alma görüşmelerinin bir süredir devam ettiğini belirterek şunları söyledi:
“Loquendo oldukça cazip bir şirket. Latince kökenli diller başta olmak üzere, konuşma teknolojileri alanındaki becerileri ve ürünleriyle de saygıyı hak ediyor. Loquendo’nun sahip olduğu gücün Nuance’ın gücünü tamamlayacağına inanıyoruz. Ayrıca, ses biyometrisi pazarında çok iyi işlere imza atan Loquendo’nun satın alınması, Nuance’ın bu pazarda da çok daha etkin rol oynayacağı anlamına geliyor.”
ETİKETLER : Sayı:839

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics