Dünya 25 EYLÜL 2011 / 16:34

Nuance, Loquendo’yu satın alıyor

Nuance Communications, Telecom Italia’nın alt kuruluşlarından Loquendo’yu 75,5 milyon dolar bedel karşılığında satın alma konusunda anlaşmaya varıldığını açıkladı. Bu açıklamayla Nuance Communications 2011 yazı bitmeden üçüncü şirket satın almasını gerçekleştirmiş oldu. Şirket yaz mevsiminin başlangıcında araç içi sistemler, mobil cihazlar ve tüketici elektroniği ürünleri için ses çözümleri sağlayan SVOX’un yanı sıra, hastane ve klinikler için Webmedx’i satın almıştı.
Loquendo’nun satın alınmasıyla birlikte Nuance, metnin konuşmaya çevrilmesi (text-to-speech), otomatik konuşma tanıma ve ses biyometrisi çözümlerinin dahil olduğu geniş ve yüksek kaliteli bir ses/dil çözümleri portföyüne kavuşmuş oldu. Satın alma ayrıca, ağ tabanlı ve tümleşik müşteriler için dil kapsamını artırırken, Nuance’ın küresel kanal ortaklıklarını da güçlendirecek.
Nuance’da Ürün ve Strateji’den Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Dan Faulkner, Nuance ve Loquendo arasındaki satın alma görüşmelerinin bir süredir devam ettiğini belirterek şunları söyledi:
“Loquendo oldukça cazip bir şirket. Latince kökenli diller başta olmak üzere, konuşma teknolojileri alanındaki becerileri ve ürünleriyle de saygıyı hak ediyor. Loquendo’nun sahip olduğu gücün Nuance’ın gücünü tamamlayacağına inanıyoruz. Ayrıca, ses biyometrisi pazarında çok iyi işlere imza atan Loquendo’nun satın alınması, Nuance’ın bu pazarda da çok daha etkin rol oynayacağı anlamına geliyor.”
ETİKETLER : Sayı:839
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN