Dünya 08 OCAK 2013 / 15:12

Oğlunu öldürttü!

Çinli bir baba, oğlunun oyun bağımlılığına bir son vermek ve iş bulabilmesini sağlamak için onun siber dünyadaki kimliğini öldürmeleri için deneyimli oyuncularla işbirliği yaptı. Oğlunun oyun bağımlılığı ile başa çıkmak için oğlunun anlayacağı tarzda bir yöntem seçen Feng, oğlunun oyun karakterini öldürmeleri ve böylece oğlunun oyuna yeniden başlamak zorunda kalması, sonuçta da oyuna yönelik ilgisinin azalması için oyun profesyonelleri ile işbirliği yaptı. Öğrenciyken çevrimiçi oyunlar oynamaya başlayan Feng’in oğlunun bu ilgisi, eğitim performansının olumsuz etkilenmemesi nedeniyle babanın da pek gündeminde olmadı. Ta ki oğlunun oyun ilgisi ve 23 yaşında olmasına rağmen hala bir iş bulamamış olması onu endişelendirene kadar… Babanın bu kiralık katil hamlesinin ardından, oyunda sürekli başarısız olmasının şaşkınlığını yaşayan genç Feng, siber katillere neden kendisinin peşinde olduklarını sordu. Aldığı yanıt da onları babasının gönderdiği şeklinde oldu.

Oyunsever genç daha sonra babasına yaptığı açıklamada, iş bulmasına engel olan şeyin oyunlar olmadığını, kendi iç arayışları olduğunu söyledi ve video oyun haber sitesi Kotaku.com’da yer alan açıklamasına göre, kendine en uygun işi bulmak için zamana ihtiyacı olduğunu belirtti.

Öte yandan, internet bağımlılığı, Çinli yetkilileri son yıllarda fazlasıyla rahatsız eden bir konu. Öyle ki, 2007 yılında hükümet bu konuda ülke çapında kampanya başlattı. Oyun bağımlılığı ile savaşta karşı bazı klinikler elektroşok terapisi bile uyguladı. Ama bu, 2009 yılında yasaklandı. Ülkede halen 8 kamu destekli rehabilitasyon kliniği bulunuyor.
ETİKETLER : World of Warcraft

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics