Dünya 29 ARALIK 2014 / 11:06

Oracle, Datalogix ile dijital pazarlama alanında güç kazandı

Kısa süre önce BlueKai şirketini satın alan Oracle, bulut üzerindeki veri çalışmaları konusundaki faaliyetlerini hızlandırdı.

Dijital pazarlama sektörü büyük veri ve bulut bilişim kavramlarının etkisiyle teknoloji şirketlerinin hizmet alanlarında öncelikli yer almaya başladı. Oracle bu alanda kendisini geliştirmek için BlueKai’den sonra Datalogic’i de satın aldığını açıkladı.

Dünya çapında bin 500’den fazla iş ortağı bulunan Datalogix, 2 trilyon doların üzerindeki harcamayı takip ederek hizmet veriyor. Lenovo, Twitter, Ahold, Kraft ve Ford gibi önemli markalara hizmet veren Datalogix, Oracle’ın bulut stratejisinin önemli bir parçası olacak.

Oracle’ın ana stratejisinde altyapı, platform ve yazılımın hizmet olarak sunulması gibi veriyi de hizmet olarak sunmak yer alıyor. BlueKai ile müşterilerin davranışlar özelliklerini veriye döken Oracle, Datalogix ile müşterilerin neleri satın aldığı üzerine araştırmalar gerçekleştiriyor. Yapılan açıklamaya göre Datalogix, ismiyle ve açık platform olarak hizmet vermeye devam edecek.
ETİKETLER : 1002

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN