Dünya 18 ARALIK 2011 / 17:33

Panasonic, akıllı telefon işine giriyor

Bundan altı yıl önce dünya çapında telefon satışını durduran Panasonic yaptığı açıklamayla akıllı telefon piyasasına giriş yapacağı bilgisini verdi. Asyalı şirket tahmin edilebileceği gibi Android işletim sistemiyle çalışan bir akıllı telefon çıkaracağını açıkladı.
Öncelikle Mart ayında Avrupa’da piyasaya sürülecek telefonun daha sonra ABD ve Asya piyasasına girmesi bekleniyor. Dünya çapında telefonun 2016’ya kadar 15 milyon cihaz satması hedefleniyor.
IDC’nin rakamlarına göre 2015 yılında 982 milyon cihazın satılacağı öngörüsüne bakılırsa Panasonic çok da büyük pazar payı hedefi ortaya koymuyor. Piyasada zorlu rakipleri olduğunu bildiklerini ifade eden Panasonic Mobil İletişim Bölümü Başkanı Toshinori Hoshi, “Buna rağmen piyasa oranlarında dramatik değişimler gözlenebiliyor. Bu nedenle piyasada şansımız olduğuna inanıyoruz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:850

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN