Dünya 11 HAZİRAN 2011 / 00:49

Panasonic ile UNESCO stratejik işbirliği anlaşması imzaladı

Panasonic ve UNESCO Dünya Mirası Merkezi, dünya mirasını koruma çalışmaları ve gelecek nesillere çevreci eğitim sağlama konuları aracılığıyla sürdürülebilir gelişmeyi destekleyen stratejik işbirliği anlaşması yaptı. Panasonic çevreyi koruma çalışmalarına yaptığı etkin katkıların bir parçası olarak Dünya Mirası Takvimi’nin yayınlanması için 1995 yılından beri Dünya Mirası Merkezi ile birlikte çalışıyor. Yeni anlaşmanın yıllardır sürdürülen başarılı işbirliğini daha da güçlendirmesi öngörülüyor.
UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova, “Panasonic ile gerçekleştirdiğimiz bu yeni işbirliği, görevimizi başarma sürecinde bizi güçlendirecek. Dünya kaynaklarının sürdürülebilir bir şekilde kullanılmasını sağlayacak düşünce ve eylemlerin yaygınlaştırılması için takım çalışmasına ihtiyaç duyuluyor. Bu anlaşma da söz konusu takım çalışmasının mükemmel bir örneği” diyerek konuyu özetledi.
ETİKETLER : Sayı:825

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN