Dünya 23 TEMMUZ 2015 / 13:24

PayPal eBay ile yollarını ayırdı

PayPal, eBay’den ayrılma sürecini tamamlayarak Nasdaq borsasında PYPL sembolüyle işlem görmeye başladı. PayPal’ın üst yöneticileri, çalışanları ve iş ortaklarından oluşan ekip, PayPal butonuna basarak bugünkü Nasdaq seans açılışını yaptı.

Dünyanın dört bir yanındaki insanların dijital paranın avantajlarından yararlanmasını sağlayan PayPal, 2014 yılında toplam 235 milyar dolarlık ödeme hacmine imza attı ve 8 milyar doların üzerinde gelir elde etti. Geçen yıl ayrıca 46 milyar dolarlık mobil ödeme gerçekleştiren PayPal, tüm dünyada 203 ülkede 169 milyon aktif müşteriye hizmet veriyor.

Şirketlerin ayrılma süreci kapsamında, kayıt tarihi olarak kabul edilen 8 Temmuz 2015’te eBay hisse senedi sahiplerine 17 Temmuz 2015’te her bir eBay hissesine karşılık bir PayPal hissesi dağıtıldı. 6 Temmuz 2015 tarihinden bu yana Nasdaq’ta “ihraç edilen” PayPal hisseleri yatırımcılara geçici olarak “PYPLV” sembolüyle sunuldu. PayPal hisselerinin ihracı 17 Temmuz seans kapanışında son buldu. Bugün itibariyle PayPal hisseleri “PYPL” sembolüyle Nasdaq’ta normal yoldan sunulmaya başlandı.

Konuyu değerlendiren PayPal Başkanı ve CEO’su Dan Schulman, “Tüm dünyanın kullanımına açık dijital ödeme platformu ve en güvenilen dijital cüzdan olarak bağımsız bir şirket olmanın ve bizi bekleyen geleceğin heyecanını yaşıyoruz. Günümüzde mobil teknolojiler ödeme sistemlerini dönüştürüyor; daha kolay, güvenli ve ulaşılabilir hale getiriyor. Bağımsız bir şirket olarak PayPal’ı tüketicilerin hakkını koruma, e-ticaret şirketlerinin hayatını kolaylaştırma ve giderek daha büyük bir hızla dijitalleşen ödeme endüstrisinin geleceğini şekillendirme konusunda artan rolüyle daha da büyük fırsatların beklediğini görüyoruz” dedi.

 
ETİKETLER : 1031

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics