Dünya 23 NİSAN 2011 / 01:05

Philips’te yeni ortak

Bu yılın ilk çeyreğinde zarar açıklayan Philips, televizyon kısmında Çinli TPV ile ortaklığa gittiğini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre yüzde 70’i TPV’ye ait olmak üzere televizyon üretiminin yapılacağı yeni bir şirket kurulacak. Ayrıca Philips’in önümüzdeki altı yıl boyunca elindeki yüzde 30’luk hissesini TPV’ye satma opsiyonu bulunduğu belirtiliyor. Ortak girişim, Çin, Hindistan, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Meksika ve Güney Amerika’daki bazı ülkeler hariç olmak üzere, Philips Televizyon iş kolunun dünya çapında tasarım, imalat, dağıtım, pazarlama ve satış işlerinden sorumlu olacak. İşlemin bir parçası olarak Philips, ortak girişime, belirli bazı sıkı kalite ve müşteri hizmetleri standartlarına tabi olarak, Philips markasının, yukarıda belirtilen bölgeler haricinde dünya çapında kullanılması hakkını verecek. Bunun karşılığında da Philips gelire dayalı isim ücreti alacak. Çin, Hindistan ve Kuzey Amerika’daki mevcut marka lisans anlaşmaları ise ortak girişime aktarılmayacak. Konuyla ilgilİ açıklamada bulunan Philips İcra Kurulu Başkanı Frans Van Houten:
“Bu ortaklık televizyon iş kolumuzun karlılığa geri dönmesi ve çok dinamik televizyon endüstrisinde
başarılı olması için gereken ölçeği ve odağı sağlayacaktır. Philips televizyonlarını bu girişim ile piyasada tutmakta kararlıyız. Bu ortaklık Philips markasının gücünü, yenilikçi gücünü ve ticari ilişkilerini TPV’nin ek ölçek ve imalat güçleriyle birleştirecektir. Bu kararlı adım televizyon iş kolu, Consumer Lifestyle ve genel olarak Philips için doğru adımdır’’ değerlendirmesinde bulundu. TPV Başkanı ve CEO’su Jason Hsuan ise:
“Philips ile yıllardır sağlam bir iş ilişkimiz var ve birlikte, televizyon sektöründe dünya çapında önde gelen bir oyuncu olabileceğimize inanıyoruz. Bugünkü duyuru televizyon iş kolunda büyüme hedeflerimize ulaşmak yönünde büyük bir adım ve bu konuda Philips ile ortak olarak çalışmaktan çok memnunum” dedi.
ETİKETLER : Sayı:818

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics