Dünya 29 ARALIK 2014 / 11:08

Politikacı Twitter’ı dava etti

Seçim sırasında atılan Twitter mesajlarından memnun olmayan Brezilya Başkan Adayı, Twitter’daki kullanıcıların detaylarını talep etti.

Brezilya’daki seçim sırasında başkan adayı aleyhinde propaganda yapan, hatta başkan adayının uyuşturucu kullandığını öne sürerek itibarını zedelediği iddia edilen Twitter kullanıcılarının IP adreslerinin detaylarının da yer aldığı bilgiler Twitter’dan talep edildi.

Aralarında film yapımcıları, akademisyenler ve hatta gazetecilerin de bulunduğu kullanıcılarla ilgili bilgi bilgiler istendi. Dillma Rousseff’in aldığı 54,5 milyon oya karşılık 51 milyon oy alarak seçimi kaybeden Aécio Neves’in avukatları, bilgileri istenen kullanıcıların para karşılığında yalan içerik ürettiklerini açıkladı.

Neves daha önce ülkedeki elektronik seçim sistemiyle ilgili de endişeler duyduğunu açıklamıştı.
ETİKETLER : 1002

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN