Dünya 31 AĞUSTOS 2015 / 00:53

PUMA ve BMW’den Bluetooth yarış kıyafeti

PUMA, özel konseptli bir yarış kıyafeti yaratmak için BMW ile güçlerini birleştiriyor. BMW’nin geçtiğimiz hafta tanıttığı CSL 3.0 Hommage R modeli için hazırlanan tasarım, otomobil, kıyafet ve sürücü kaskı arasındaki bağlantıyı kontrol etmek için Bluetooth teknolojisi kullanıyor.

Tasarlanan kıyafetin üzerindeki LED ışıkları, sürücünün eldiveni direksiyona dokunduğu sürece parlıyor ve otomobille kıyafet arasındaki kablosuz bilgi akışını temsil ediyor. Kıyafet ve onu tamamlayan ayakkabı, motor sporlarında ilk kez kullanılan PUMA ProKnit ve PUMA Disc yeniliklerini içeriyor.

PUMA Global Kreatif Direktör Torsten Hochstetter şöyle konuştu: “Yeni performans teknolojileri geliştirmek her zaman öncelikli hedefimiz. BMW ile gerçekleştirdiğimiz bu proje, başarabileceklerimizin mükemmel bir örneği. CSL 3.0 Hommage R Konsept Yarışçı kıyafeti projesi, gelecekte büyük katkı sağlayacak yenilikleri araştırmamıza yardımcı oldu. Konsept araba kavramını bu tasarıma uyguladık ve inovasyon ekibimizin sınırlarını zorladık. Önümüzdeki günlerde performans bölümünde yapılan yeniliklerin motor sporları ürünlerine entegrasyonu üzerine çalışmaya devam edeceğiz.”

Yarış kıyafetinin arkasında, sürüş deneyimini iyileştiren ve performansı artıran yenilikçi tasarım vizyonu yatıyor. Karın kısmındaki dokuma panel, konforu iyileştiren PUMA ProKnit teknolojisi içeriyor. Beli tamamen saran, dikişsiz ve rahat nefes alan panel, sürücünün oturuş pozisyonuna uyum ve destek sağlıyor. Konsept yarış ayakkabıları ise her sürücünün ayağına ideal uyum sağlayan PUMA Disc bağlama sistemi içeriyor. Bu teknoloji, PUMA Motor Sporları ürünlerinde ilk kez kullanılıyor. Ayakkabı, aynı zamanda pedal temasını ve hassasiyeti iyileştiren karbon fiber ayakkabı tabanı ve topuk desteği ile dikkat çekiyor.

Yarış kıyafeti, hem PUMA, hem de BMW’nin ikonik tasarım öğelerini bir araya getiriyor. PUMA’nın klasik T7 ceketini temel alan sürücü ceketi, T7’nin meşhur desenini BMW’nin üç renkli karakter çizgisi ve LED ışıklarıyla buluşturuyor. Kıyafet, BMW Welt binasının mimarisinden ve CSL koltuklarının kaplama dokusundan ilham alan özel deseni ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Tasarımın çift fermuarlı yapısı, emniyet kemerinin daha iyi yerleşmesini mümkün kılıyor. Ayakkabılarda tasarım detayı olarak aynı kaplama dokusu ve dış topuktaki BMW karakter çizgisi yer alıyor.

 
ETİKETLER : 1036
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN