Dünya 19 MART 2016 / 15:41

Qualcomm Acuity Brands ile ortaklığa gidiyor

Qualcomm, LED aydınlatma üreticisi Acuity Brands ile işbirliğini duyurdu.İşbirliği ile birlikte Acuity Brands, LED aydınlatmalı armatürlerde ve hizmetlerde Qualcomm’un Lumicast teknolojisi ile perakendecilere mekan içi konumlandırma hizmeti sunacak. RF-tabanlı teknolojilerin aksine Lumicast, mekan içi konumlandırma için LED armatürlerden gelen görünür-ışık sinyalleri kullanıyor. Lumicast yazılımı ile çalışan uygulamaları kullanan normal bir akıllı telefon, ön kamerası vasıtasıyla aldığı ışık sinyallerini kullanarak konumunu ve bulunduğu yönü hatasız ve hızlı bir şekilde belirleyebiliyor.  
Konuyu değerlendiren Qualcomm Mühendislik ve Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Cormac Conroy, “Mekân içi konumlandırma teknolojisi, alışveriş yapma ve çalışma alışkanlıklarımızı, nasıl hareket edeceğimizi değiştirebilir. Lumicast sayesinde artık tüketiciler gerçek anlamda kusursuz mekân için konumlandırma sunan uygulamaları indirebilecek” dedi. 
Acuity Brands’in IoT Biriminden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı ise açıklamasında şunları söyledi: “Lumicast teknolojisinin sunduğu fırsatlar ve Kuzey Amerika ile Avrupa’daki perakendecilerin bu gelişme nedeniyle göstermiş olduğu oldukça olumlu tepkiler, bizi heyecanlandırıyor. 1 milyon metrekarenin üzerinde mağaza alanında Bytelight servisimizin mümkün kıldığı mekân içi konumlandırma, gezintiyi daha kolay ve basit hale getiriyor. Ayrıca gerçek zamanlı ve geçmiş analizler, daha fazla trafik yaratmaları için mağaza sahiplerine hiç olmadığı kadar imkan da sunuyor.” 
 
ETİKETLER : Qualcomm Acuity Brands 1064

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics