Dünya 17 NİSAN 2016 / 14:22

SalesForce MetaMind’ı satın aldı

SalesForce, yapay zeka konusundaki hamlelerine bir yenisini ekledi. Son dönemde yapay zeka konusundaki çalışmalarına hız veren SalesForce, MetaMind’ı satın alarak önemli bir adım attı.
İş zekasını yapay zeka ile birleştirerek şirketlere “derin öğrenme” konusunda çözümler sunan MetaMind, faaliyetlerini bundan sonra SalesForce bünyesinde sürdürecek. Satın alma işleminin tamamlanmasıyla beraber SalesForce’a entegre bir şekilde çalışacak olan MetaMind, SalesForce yaratmak istediği platformun önemli parçalarından biri olacak. MetaMind, SalesForce anlaşması ile beraber kademeli olarak müşterilerine vereceği desteği de sonlandıracak. MetaMind’tan ücret karşılığı destek alan şirketler 4 Haziran’a kadar, ücretsiz destek alan şirketler ve kullanıcılar ise 4 Mayıs’a kadar MetaMind’dan destek alabilecekler. Bunun yanı sıra MetaMind 11 Nisan tarihi itibariyle bugüne kadar sakladığı tüm verileri silecek.
MetaMind’ı satın alan SalesForce ise son dönemde bu konuda yaptığı hamleler ile dikkat çekiyor. Şirket, özellikle derin öğrenme konusuyla ilgili şirketler üzerine yoğunlaşırken, şirket içerisinde de bu alanda özel ekipler oluşturmaya gayret ediyor. Bu sayede müşterilerine yapay zeka konusunda sunduğu çözümleri zenginleştirme fırsatı yakalayacak olan SalesForce, yapay zeka ekosisteminin gelişmesine de önemli ölçüde katkıda bulunabilecek.
 
ETİKETLER : SalesForce MetaMind 1068

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics