Dünya 17 NİSAN 2016 / 14:22

SalesForce MetaMind’ı satın aldı

SalesForce, yapay zeka konusundaki hamlelerine bir yenisini ekledi. Son dönemde yapay zeka konusundaki çalışmalarına hız veren SalesForce, MetaMind’ı satın alarak önemli bir adım attı.
İş zekasını yapay zeka ile birleştirerek şirketlere “derin öğrenme” konusunda çözümler sunan MetaMind, faaliyetlerini bundan sonra SalesForce bünyesinde sürdürecek. Satın alma işleminin tamamlanmasıyla beraber SalesForce’a entegre bir şekilde çalışacak olan MetaMind, SalesForce yaratmak istediği platformun önemli parçalarından biri olacak. MetaMind, SalesForce anlaşması ile beraber kademeli olarak müşterilerine vereceği desteği de sonlandıracak. MetaMind’tan ücret karşılığı destek alan şirketler 4 Haziran’a kadar, ücretsiz destek alan şirketler ve kullanıcılar ise 4 Mayıs’a kadar MetaMind’dan destek alabilecekler. Bunun yanı sıra MetaMind 11 Nisan tarihi itibariyle bugüne kadar sakladığı tüm verileri silecek.
MetaMind’ı satın alan SalesForce ise son dönemde bu konuda yaptığı hamleler ile dikkat çekiyor. Şirket, özellikle derin öğrenme konusuyla ilgili şirketler üzerine yoğunlaşırken, şirket içerisinde de bu alanda özel ekipler oluşturmaya gayret ediyor. Bu sayede müşterilerine yapay zeka konusunda sunduğu çözümleri zenginleştirme fırsatı yakalayacak olan SalesForce, yapay zeka ekosisteminin gelişmesine de önemli ölçüde katkıda bulunabilecek.
 
ETİKETLER : SalesForce MetaMind 1068
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN