Dünya 08 OCAK 2012 / 15:10

Samsung 4 milyar dolarlık yatırımda bulunuyor

Android’ten aldığı güçle akıllı telefon piyasasını domine eden Samsung, ikinci kez farklı bir ülkede fabrika kuracağını açıkladı. Şirketin açıklamasına göre, Çin’de flash bellek üretimi yapacak ve 4 milyar dolara mâl olacak bir fabrika inşa edilecek. Güney Kore bu girişimi onayladığını duyurdu.
Gartner rakamlarına göre daha çok Çin’de üretilen NAND flash bellek yongalar tüm piyasanın yarısını oluşturarak 29 milyar dolarlık değere sahip. 2015’de NAND flash belleklerin piyasada yüzde 55’e yükselmesi bekleniyor.
Huawei ve ZTE gibi Çinli üreticilerin akıllı telefon ve tablet piyasasındaki yükselişi sürerken Samsung’un bu hamlesi yerinde görünüyor. Kurulacak fabrikada ayda 100 bin yonga plakası üretilmesi hedefleniyor.
Samsung şu anda NAND flash bellek üretiminde piyasanın yüzde 40’ına sahip. Toshiba, Hynix ve Micron Güney Koreli şirketi takip ediyor.
ETİKETLER : Sayı:853
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN