Dünya 20 ARALIK 2012 / 12:41

Samsung Avrupa’da ‘Tamam’ dedi

Bir açıklama yapan Samsung, bundan böyle Avrupa’da satılan Apple cihazları üzerinde satış yasakları için hukuki çabalara girmeyeceğini açıkladı. Samsung’un bu kararında AB ve ABD antitröst düzenleyicilerin akıllı telefon sektörüne yönelik patent tartışmalarına bir son verme baskıları etkili oldu.

Samsung, e-posta ile çeşitli yayınlara yaptığı bir açıklamada Apple’a karşı yasak talebini geri çekeceğini belirtti. Bu yasak talebinin temelini de ‘tüketici tercihlerini koruma amaçlı’ patentler oluşturuyordu.

Samsung’un temel yasak talepleri, AB’nin bir antitröst soruşturması açmasını da tetikledi. Avrupa Komisyonu’ndan bir yetkilinin verdiği bilgiye göre, konuyla ilgili inceleme sürecek.

Bu arada, Financial Times’a göre Samsung, hala Apple’a karşı yasal adımlar atma peşinde ve Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda ve İngiltere’de diğer fikri mülkiyet konuları ile ilgili olarak tetikte.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN