Dünya 09 MART 2015 / 09:06

Samsung cihazlar mobilyalardan şarj olacak

Son dönemde kablosuz şarj teknolojisine yatırım yapmaya hazırlandığı iddia edilen Samsung, bu iddiaları boş çıkartmayarak ilginç bir işbirliğine imza attı.

Akıllı ev teknolojileri alanında da söz sahibi olmak isteyen Samsung, bu alanda İsveçli IKEA ile anlaştı. IKEA ile kablosuz şarjlı ev teknolojileri üzerine anlaşan şirket, bu sayede akıllı ev konsepti üzerine çalışmalar yapabilecek.

Samsung ve IKEA, yaptıkları anlaşmanın ilk meyvelerini önümüzdeki Nisan ayında almaya başlayacaklar. Projenin ilk ürünleri IKEA’nın Avrupa ve Kuzey Amerika’daki mağazalarında önümüzdeki ay satışa sunulacak. Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge ile aynı döneme denk getirilen ürün operasyonunun her iki şirketin de satış rakamlarına katkıda bulunmasına kesin gözüyle bakılıyor.

IKEA şirket mottosu olan “müşterilerin hayatını kolaylaştırma” konusuna önemli bir adım atarken, Samsung ise ev teknolojileri alanındaki etkisini daha fazla hissettirme şansı yakalayacak. Ev eşyaları sayesinde sayıları artan ve çeşitlenen mobil cihazları sadece şarj cihazına bağlı olmaksızın şarj etme şansı yakalayacak Samsung müşterileri, bu sayede markaya olan bağlılıklarını bir kademe daha artıracaklar.

Home Smart (Akıllı Ev) serisi ürünler ilk aşamada, masa lambası, komodin ve sehpalardan oluşacak. Ürün serisinde Samsung'un dün açıkladığı S6 modelini de destekleyen QI şarj standartının kullanılacağını açıklanırken, QI'ın desteklenmediği iPhone ve Samsung modelleri için şarjlı kılıf satılacağı belirtildi.

Telefon şarj eden ürünler Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere'de Nisan'dan itibaren satışa sunulacak.
ETİKETLER : 1012