Dünya 08 ARALIK 2014 / 09:47

Samsung Electronics fiber optik işini bırakıp akıllı telefona odaklanacak

Samsung Electronics, ABD özel cam üreticisi Corning’e fiber optik operasyonlarını satmayı kabul etti.

Çin ve Güney Kore'de bitkiler de dahil olmak üzere satış planlarıyla ilgili herhangi bir bilgi açıklanmadı. Her iki tarafın da geçen hafta açıklama yapmasından sonra, Kuzey Koreli şirketin bu çeyrekte ikinci bir iş kolundan ayrılması diğer şirketlerin arasındaki sert rekabette sıkışıp kalarak üç yıl içinde en düşük yıllır kâra sahip olmasına bağlanabilir.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan şirket, en aşağıda Xiaomi Technology gibi Çinli firmalar ve en yukarıda ise Apple’ın iPhone’ları arasında kalmış durumda. Samsung Electronics'in küresel akıllı telefon sektöründeki payı son üç çeyrekte yıllık bazda küçüldü.

Samsung Electronics sözcüsü, temel iş alanlarına odaklanmak amacıyla fiber optik işini satmaya karar verdiklerini söyledi. Şirket, satışın ne kadar gelir getirdiği hakkında yorum yapmaktan da kaçındı.

Şirket Ekim ayında, ana faaliyetlerinden biri olmayan diyot aydınlatma işini de kendi ülkesinin dışındaki yerlerde sonlandıracağını duyurmuştu.

Samsung ve Apple akıllı telefonları için cam malzemeleri sağlayan Corning, bu anlaşmanın Asya pazarında fiber optik işini güçlendireceğini belirtti.

 
ETİKETLER : 999
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN