Dünya 29 TEMMUZ 2011 / 16:50

Samsung gözünü tıp dünyasına dikti

Samsung, tıbbi ürün satışında bu alandaki devlere rakip olabilmek için X- Ray ve MRI üreticisi şirketler satın almak istiyor.
Samsung gözünü tıp dünyasına dikti, bu alanda büyük hedefler belirledi.  Diğer alanlardaki başarısını tıp dünyasında da yakalamak isteyen şirket, satın alacak şirket arıyor. Samsung Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jo Jae Moon, Seul’de yapılan bir röportajda 2020’ye kadar şirketin tıbbi ekipman yapan şirketlere yapılacak yatırımın 1.1 milyar dolar olarak planlandığını söyledi. Başkan Lee Kun Hee de bu planı yıllık geliri 9 milyar dolar olabilecek bir projeye çevirmeye çalışacaklarını söyledi. Bu geliri özellikle Japonya, Avrupa ve ABD’de rekor talebe ulaşmış sağlık hizmetlerinden beklediklerini açıkladı.
Samsung’un hedefinde ultrason, röntgen ve emar ürünlerinde dünya birinciliği var. Fakat işlerinin kolay olduğunu söylemek zor. Marketin önde gelen markalarından General Electric grubu geçen sene bu markette 16.9 milyar dolar kazanmıştı.  Bunların dışında Samsung tıbbi ürün araştırma ve geliştirme üzerine çalışan Medison’la işin bu yönüne de artık ağırlık verdiği belirtiliyor.
2009’da 10 kişinin işe alındığı şirkette bu sene 200’den fazla kişi çalışıyor. Medison 1985’te kurulmuş ancak aşırı büyümeden dolayı 2002’de batmıştı ve 2006’da Consus grubu tarafından satın alınmıştı. 2010’dan itibaren de Samsung’a satılmıştı.
ETİKETLER : Sayı:832
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN