Dünya 13 HAZİRAN 2016 / 12:37

Samsung Pay, Avrupa’ya açılıyor

Samsung; Güney Kore, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin’in ardından Avrupa’ya açılmaya hazırlanıyor.
Güney Kore ve ABD’nin ardından Çin pazarında etkin bir rol oynamak için önemli adımlar atan Samsung, bir yandan da yeni pazarlara açılmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz süreçte Çin'in en önemli çevrimiçi ödeme platformu Alipay ile işbirliğine gideceğini açıklayan şirket, 450 milyondan fazla kullanıcı tarafından tercih edilen Alipay ile beraber Çin Halk Cumhuriyeti'nde en fazla tercih edilen çevrimiçi ödeme platformu haline gelmek istiyor.
Alipay hamlesi ile Çin pazarındaki konumunu güçlendiren şirket, bir yandan da Avrupa’ya açılmaya hazırlanıyor. Avrupa macerasına İspanya ile başlaması beklenen şirket, böylece Apple Pay ile olan rekabetini farklı sahalara taşımış olacak. İspanya’da Galaxy S6 ve S7 modelleri üzerinden hizmet verecek olan uygulama, ilerleyen süreçte yeni modellerin katılmasıyla birlikte kullanıcı portföyünü de genişletecek.
İspanya’da sadece NFC üzerinden hizmet vermesi beklenen Samsung Pay’in, ilerleyen süreçte farklı coğrafyalarda çok daha fazla ülkede hizmet vermesi bekleniyor. 
ETİKETLER : 1076 Samsung Pay

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN