Dünya 13 AĞUSTOS 2016 / 14:36

Samsung yeni Galaxy Note7’yi tanıttı

Samsung'un Galaxy Note serisinin merakla beklenen yeni üyesi tanıtıldı. Galaxy Note7 gelişmiş S Pen, 3,500 mAh batarya ve güvenlik özellikleriyle kullanıcıların beğenisine sunuluyor.
Samsung Galaxy Note Serisinin yeni üyesi Galaxy Note7’yi tanıttı. Simetrik çerçeve tasarımına sahip olan Galaxy Note7 suya dayanıklı gövde (IP68), S Pen, Samsung Knox ve iris taramasının da yer aldığı biyometrik kimlik doğrulama, HDR video oynatma ve kaydetme gibi özelliklerle geliyor. Kavisli 5,7 inç QHD Super AMOLED ekranı olan cihazda aynı zamanda Corning Gorilla Glass 5 kullanılıyor.
Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge ile birlikte tanıtılan Çift Piksel Sensör teknolojisi ile geliştirilen 12MP arka ve 5 MP ön kameralara sahip Galaxy Note7, F 1.7 diyafram değeri, hızlı otomatik odaklama gibi özelliklerle düşük ışık şartlarında da iyi bir fotoğraf kalitesi sunuyor.
Samsung Gear VR ve Gear 360 gibi cihazlarla da uyumlu olan Galaxy Note7’de, 64GB’lık dahili hafızasının yanı sıra artırılabilir depolama ve 256GB’ye kadar microSD desteği de bulunuyor. Galaxy Note7’de 3,500mAh pil, Smart Manager ile kolay güç yönetim arayüzü ve yeni USB-C girişi sayesinde hızlı şarj özellikleri yer alıyor.

S Pen için yeni özellikler
Geliştirilmiş Galaxy Note7 S Pen ile kullanıcılar, ekran kilidini açmadan Always On Display (Her Zaman Açık Ekran) özelliği ile aldıkları notları ekrana sabitleyebiliyorlar. Ayrıca S Pen, kullanıcıların Akıllı Seçim özelliği ile kolaylıkla GIF animasyonları yaratmasını ve paylaşmasını sağlıyor. “Temassız komut”a eklenen birçok fonksiyon arasında kullanıcıların S Pen ile yalnızca üzerinden geçerek ekranda istediği noktayı yakınlaştırmasını sağlayan “Büyüteç” fonksiyonu da bulunuyor. “Çeviri” fonksiyonu ise istenilen dile anında çeviri yapabiliyor. El yazısı notlar alınması, çizimler yapılması ve herhangi bir yerdeki kayıtların düzenlenmesi gibi özelliklerin olduğu ‘Samsung Notes’ uygulaması ile birlikte S Pen’in kullanım alanı iyice genişliyor. Yeni S Pen, 0.7 mm’den daha küçük ucu ve geliştirilmiş hassasiyete sahip. IP68 standartlarını da karşılayan Galaxy Note7 S Pen, ıslak ekranda da kalem kullanılabilmesine imkân sağlıyor.
Galaxy Note7’de yer alan güvenlik platformu Samsung Knox, parmak izi okuma ve iris tarama özelliklerimi içeren biyometrik kimlik doğrulama teknolojisine sahip. Ayrıca gizli ve kişisel bilgileri güvende tutmak için fazladan bir güvenlik katmanı barındıran ayrı bir “Güvenli Klasör” seçeneği de kullanıcılara sunuluyor.
Galaxy Note7’yi tamamlayıcı aksesuarlar arasında ise 60 derecelik açı sağlayarak içeriğin kolayca görünmesini sağlayan S View Stant Kılıfı ve hareket halindeyken de şarj edilebilmesi için tasarlanan IP68 suya dayanıklı ‘Backpack’ yer alıyor.
Galaxy Note7, altın platin, gümüş titanyum ve siyah oniks renkleriyle raflardaki yerlerini alacak.
ETİKETLER : Samsung Galaxy Note7 1084

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics