Dünya 17 NİSAN 2016 / 14:22

Samsung yükselişe geçiyor

Son dönemde eski yıllara oranla durağan bir süreçten geçen Samsung, 2016 yılında yakaladığı yükseliş ivmesini sürdürecek gibi görünüyor.
2014 yılından bu yana durgun bir dönem geçiren Samsung, bu döngüyü kırmaya hazırlanıyor. Özellikle akıllı telefon pazarındaki durgunluk ve Çin pazarından gelen yeni oyuncular, bu duraklamanın sebepleri arasında yer alırken, şirket özellikle son dönemde akıllı telefon pazarına giriş yapan cihazlarıyla tekrar yükselişe geçmeye hazırlanıyor.
2015’in son döneminde yakaladığı yükseliş ivmesini 2016’nın ilk aylarında da sürdürmeyi başaran şirket, yakaladığı yükseliş ivmesini istikrara dönüştürmek istiyor. Özellikle son dönemde pazara sürdürdüğü üst segment cihazlarla dikkat çeken Samsung, yılın ilk çeyreğini 5.6 milyar dolar gelirle kapatmayı hedefliyor.
Beklentiler her ne kadar Samsung’un geçmiş çeyreklerdeki başarıları ile kıyaslanacak seviyede olmasa da, şirketin başarı konusunda yeniden istikrarı yakalıyor olması açısından önem taşıyor. Bir önceki yıla kıyasla gelirlerini yüzde 10 oranında artıracak olan Samsung, Galaxy S7 ve S7 Edge konusunda tüketicilerden gördüğü ilgiyi karlılığa çevirmiş gibi görünüyor.
Şirketin yılın kalan çeyreklerinde de benzer başarılı sonuçlara imza atması bekleniyor. 
ETİKETLER : Samsung 1068

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics