Dünya 04 MAYIS 2015 / 10:23

SAP bulutta büyümeye devam ediyor

SAP 2015’in ilk çeyreği finansal sonuçlarını açıkladı. Özellikle bulut tarafında başarı yakalayan şirket, bulut abonelikleri ve destek gelirlerinde bir önceki yıla göre yüzde 131 büyüme gösterdi.

SAP’nin buluttaki performansının kilit göstergesi olan yeni bulut satışları ilk çeyrekte yüzde 121 artarak 120 milyon euro’ya ulaştı. Şirket, IFRS olmayan bulut ve yazılım toplam gelirlerinde ise yüzde 24’lük artışla 3,66 milyar euro'ya ulaşarak güçlü bir bulut ve yazılım geliri performansı sergiledi. SAP’nin IFRS olmayan faaliyet karı ise yüzde 15 artışla (Sabit kurlarda yüzde 2 oranında düşüşle) 1,06 milyar euro’ya ulaştı.

SAP Yönetim Kurulu Başkanı Bill McDermott, yılın ilk çeyreğinde elde ettikleri başarıyı şu şekilde açıkladı:

“Hem bulut, hem de iş ağları segmentimizde üç haneli büyüme gerçekleştirdiğimizi duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Duyurulduğu ilk günden bu yana büyük ilgi toplayan SAP S/4HANA, SAP genelinde hızlı bir büyüme ivmesi yaratıyor. Yılın ilk çeyreğinde her bölgede bulut ve yazılım gelirleriyle iki haneli büyüme gösteren güçlü bir şirket olmaya devam ediyoruz. Her zaman olduğu gibi müşteri odaklı stratejimizi kusursuz bir biçimde uygulamaya devam ediyoruz.”

HANA platformu kurum için büyümeyi tetikleyen en önemli faktör olmaya devam ediyor. Bu çeyrekte, SAP HANA müşterilerinin sayısı 6 bin 400’ü aşarak bir yıl öncesine kıyasla iki katına çıkmış bulunuyor. SAP S/4HANA’nın duyurulduğu günden bu yana yarattığı ilgi ise SAP’nin büyümesine önemli bir katkı sağlıyor. Pazara sunulduğu 3 Şubat’tan bu yana hızla kabul gören ve 370’i aşkın müşteriye ulaşan SAP S/4HANA, dünyanın tüm bölgelerinde ve farklı endüstrilerde HANA platformunun daha yaygın kullanımına olanak sağlıyor.

SAP HANA, ayrıca geliştirme platformu olarak da büyüme istikrarını sürdürüyor. Bir hizmet platformu olarak piyasaya sunduğumuz HANA Bulut Platformu, kurumlara SAP uygulamalarını bulut üzerinde hızlı ve kolay bir biçimde yapılandırma ve kişiselleştirme imkânı sunuyor. Hızla büyüyen bu yeni platform kısa sürede yaklaşık 1.400 müşteriye ulaştı.

 
ETİKETLER : 1020

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics