Dünya 31 AĞUSTOS 2015 / 00:52

Satın alma işlemini tamamladı

Qualcomm, Nesnelerin İnterneti ve otomotiv sektörü için işlemci ve yazılım çözümleri üreten CSR’ın satın alımını tamamladığını duyurdu.

Cambridge Silicon Radio Limited, ortaklarıyla birlikte, CSR’ın tüm mühendislik, araştırma ve geliştirme işlevleri olmak üzere tüm ürün ve hizmetlerini gerçekleştiren CSR şirketinin dolaylı ve yüzde yüz iştiraki olarak faaliyet gösteriyor. Cambridge Silicon Radio Limited’in ismi Qualcomm Technologies International, Ltd. olarak değiştirilecek ve Qualcomm Technologies’in iştiraki olacak.

Qualcomm Inc. CEO’su Steve Mollenkopf şu açıklamayı yaptı:

“Amacımız Nesnelerin İnterneti çerçevesinde milyarlarca cihazı, otomobili ve insanı birbirine bağlamak olduğu için bu birleşmenin yaratacağı gelişme bizlere büyük heyecan veriyor. CSR’ın tamamlayıcı ses teknolojileri ve yonga sistemleri konularındaki birleştirici gücü, Qualcomm Technologies’in Nesnelerin İnterneti ve otomotiv endüstrisindeki yerini güçlendirecek, geniş ve gelişmiş bir portföy ekleyecek.”

Muhasebesel anlamda satın alma işlemi henüz sonlanmamış olmasına rağmen, Non-GAAP (Genel Kabul Görmüş Muhasebe Prensipleri Dışı) temelinde, bu satın alma 2016 mali yılında hisse başına düşen kazanca olumlu etkide bulunacak. Ek olarak, yapılan ön hesaplamalara uyarınca, Qualcomm bu işlemin satın alma prosedürleri nedeniyle 2016 mali yılındaki GAAP kazancını düşürücü yönde hafif bir etkisi olmasını bekliyor.

CSR Yönetim Kurulu Başkanı Joep van Beurden ise şu açıklamayı yaptı:

“Tüketicilerin ‘akıllı’ ev, ofis ve arabalarındaki cihazları sorunsuz bir şekilde birbirine bağlama yönündeki taleplerini karşılamak için yarışan müşterilerimiz adına Qualcomm Technologies gibi tanınmış bir lidere katılmaktan çok memnunuz.”

 
ETİKETLER : 1036

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics