Dünya 18 ARALIK 2012 / 15:33

Siber güvenlik için güçbirliği

Siber suçlara karşı küresel mücadeleyi güçlendirmek için INTERPOL ve Japon  NEC şirketi,  bir ortaklık anlaşması imzaladı.Anlaşma kapsamında  NEC tarafından Singapur’ da bulunan INTERPOL Global Complex için Sayısal Suç Merkezi  çekirdek alt yapı çalışması yapılacak. İnterpol Genel Sekreteri Ronald K. Noble ve NEC Başkanı Nobuhiro Endo, arasında imzalanan üç yıllık anlaşma uyarınca, NEC şirketi İNTERPOL’e Dijital Suç Merkezi içindeki bir Dijital Adli Lab ve Cyber-Fusion Merkezi için 7.6 milyon Avroluk  teknik ve insan gücü kaynağı  sağlayacak.

2014 de de  Singapur da  “INTERPOL Global Complex for Innovation” olarak aktif çalışmalara başlanacak.

 INTERPOL Genel Sekreteri Ronald K. Noble, NEC gibi şirketler ile güçlü ortaklıklar kurarak özel sektör uzmanlığı ve deneyümlerinin alınmasının vazgeçilmez olduğunu belirterek karmaşık ve sürekli değişen  siber suçlarla mücadele için bu desteğin çok önemli olduğunu dile getirdi.

 Son yıllarda, siber-saldırı tehdidinin hedefinin  kişisel bilgilerin yanı sıra hassas kurumlara ve hükümetlere kadar uzandığını belirten NEC Başkanı Nobuhiro Endo da  İnterpol ortaklığı ile NEC’in kamu güvenliği, bulut ve M2M çözümleri ile küresel güvenliğin güçlenmesinde  önemli rol oynayacağını belirtti.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics