Dünya 22 TEMMUZ 2011 / 12:45

Şikeciler yalan makinesine bağlanacak

Son günlerde başımızı hangi yöne çevirsek şike soruşturması ve ardından ortaya çıkabilecek yaptırımlar çıkıyor. Güney Kore de son zamanda ülkenin önde gelen futbolcularının isimlerinin karıştığı iddia edilen şike skandalıyla çalkalanıyor.
K-League’de yaşanan skandal sonrasında futbolcuların doğru söyleyip söylemediklerini anlamak için yalan makinesine bağlanmalarına karar verildi. Bugüne kadar 46 futbolcu ve 11 kişi ceza alırken geçtiğimiz yıl 15 maçta karşılaşılan şike nedeniyle 10 futbolcuya futboldan ömür boyu men cezası verildi. Ülkede futbolcuların asgari ücreti yıllık 11 bin dolar civarında seyrediyor. Bu nedenle, milyonlarca dolarlık bahis havuzunun ortaya çıkmasıyla futbolcuların kulaklarını tıkamaları zor görünüyor. Futbolcu gelirlerinin artırılarak şike olaylarına çözüm bulunması fikri gündemin ilk sırasında yer alıyor. Bunun yanında şike soruşturması ülkede yalan makinesiyle devam ediyor.
ETİKETLER : Sayı:831

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN