Dünya 29 HAZİRAN 2015 / 08:02

Singapur’un 3 boyutlu sanal modeli oluşturulacak

Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCity teknolojisi kullanılarak Singapur'un dinamik ve 3 boyutlu bir sanal modeli oluşturulacak.

Dassault Systèmes, Singapur'daki National Research Foundation ve Başbakanlık Ofisi ile sanal uzaydaki anlam ve özellikleri içeren gerçekçi ve entegre üç boyutlu model Virtual Singapore'u geliştirmek için işbirliği yaptığını açıkladı. Gelişmiş ve modelleme teknolojileri, Virtual Singapore'un statik ve dinamik şehir veri ve bilgileri ile doldurulmasını sağlayacak.

Virtual Singapore, Singapur'un karşılaştığı yeni ve karmaşık zorlukları hedef alan araç ve hizmetleri geliştirmek için Singapur vatandaşları, şirketleri, hükümeti ve araştırmacıları tarafından kullanılacak olan, zengin veri ortamı ve görselleştirme teknikleri barındıran, ortak geliştirilen bir platform. Proje Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCity teknolojisini kullanarak Singapur'un dinamik ve 3 boyutlu bir modelini oluşturacak ve tüm paydaşları güvenli ve kontrollü bir ortamda bir araya getirecek. Konseptlerin ve hizmetlerin test edilmesi, karar verme, teknoloji araştırma ve topluluğun işbirliğini sağlamak için modelde veri analitiği olacak ve modelleme kabiliyetleri simüle edilecek.

Virtual Singapore; çeşitli kamu kuruluşlarından alınan geometrik, coğrafi mekansal ve topolojik görüntü ve veriler ve demografik, hareket veya iklim gibi arşivlenmiş ve gerçek zamanlı verilerden yararlanacak. Kullanıcılar şehir devletinde şehirleşmenin etkilerini dijital olarak inceleyebilecek ve çevre ve felaket yönetimi, altyapı, iç güvenlik veya kamu hizmetleri ile ilgili lojistik, yönetim ve operasyonları optimize eden çözümler geliştirebilecek.

Singapur'un kalkınmasında araştırma, inovasyon ve girişimcilik büyük önem taşıyor. Aynı şekilde insanların hayatını geliştiren çözümler sunduğu, iş fırsatları oluşturduğu ve yeni sektörlere girdiği için bilgiye dayanan bir ekonomi ve toplum da büyük öneme sahip. Virtual Singapore Aralık 2014'te Singapur'un Akıllı Toplum girişiminin bir parçası olarak başlatıldı. Platformun 2018 yılına kadar tamamlanması bekleniyor.

 
ETİKETLER : 1028

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics