Dünya 16 NİSAN 2011 / 01:25

Skylogic’ten Avrupa için 3 milyon avroluk anlaşma

Eutelsat Communications’ın genişbanttaki alt kuruluşu Skylogic ve genişbant uydu internet servisinde Avrupa’nın en iyi servis sağlayıcılarından biri olan skyDSL Global GmbH, işbirliklerini 5 yıl daha uzattıklarını açıkladı. Toplam 3 milyon avroyu kapsayan anlaşma çerçevesinde skyDSL, gelecek nesil Tooway hizmetini Eutelsat’ın güçlü ve yüksek veri akışlı uydusu KA-SAT üzerinden sağlayacak. skyDSL, SkyDSL2+’yi kullanarak satış kanalları üzerinden, hem bireysel müşterilerine hem de küçük işletmelere, internetten indirme hızını 10 Mbps’e, yükleme hızını ise 4 Mbps’e çıkarıyor. Verilen bilgiye göre KA-SAT hizmetlerinin devreye girmesine paralel olarak 2011 yılı ortasında hazır olacak olan skyDSL2+ hizmeti Almanya, İspanya, İtalya, Fransa ve İrlanda’da da kullanılabilecek. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan skyDSL Global GmbH Genel Direktörü Jan Hesse, imzalanan yeni sözleşme hakkında şöyle konuştu: “Skylogic ile yaptığımız işbirliğinden gurur duyuyoruz.
Bu işbirliğinin KA-SAT uydusunun sağlayacağı altyapı sayesinde yeni nesil genişbant servisi ile performansımızı daha da yükselteceğine inanıyoruz. Uydu internet paradigmasını değiştiren Eutelsat’ın yüksek veri akışlı uydusuna geçtiğimizden dolayı çok mutluyuz. SkyDSL olarak şimdiden satış öncesi aktivitelere başladık.
Hedefimiz olan Avrupa pazarında güçlü hizmet ve fiyat politikamızla rakamsal uçurumları kapatmayı hedefliyoruz.” Skylogic CEO’su Arduino Patacchini ise Skylogic ile yapılan anlaşma hakkında şunları söylüyor: “Deneyimli uydu internet tedarikçisi olarak, skyDSL Global’in bizim teknolojimizi tercih etmesi, KA-SAT’ın tedarikçiler ve işyerleri için yenilikçi genişbant çözümleri sağlamasındaki potansiyeline güvenimizi daha da güçlendiriyor.
Karasal altyapıya ulaşma imkânı olmayan kullanıcıların da genişbant hizmetlerine ulaşabilmesi için işbirliklerimizi sürdürmeyi planlıyoruz” dedi.
ETİKETLER : Sayı:817

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics