Dünya 02 ŞUBAT 2015 / 09:23

Sony bin kişiyi daha işten çıkarıyor

Japonya’nın dev şirketi Sony, akıllı telefon operasyonlarında çalışan bin kişinin daha işine son verecek. Bloomberg’de yer alan habere göre, şirketi yeniden kârlı konuma getirmeye çalışan Sony, böylece akıllı telefon için çalışan sayısını 5 bine indirecek.

Resmi olarak Sony’den bilgi paylaşılmadığı için detaylar bilinmese de işten çıkarmaların Çin, Britanya ve İsveç’teki çalışanları etkilemesi bekleniyor.

Kısa süre önce Sony’nin CFO’su Kenichiro Yoshida, Çin için yeni akıllı telefonlar üretmeyeceklerini ve Apple ile Samsung ile rekabette zorlandıkları Xperia modellerinin bazılarını ayıracakları bilgisini verdi. Tokyo merkezli şirketin 2017 yılının Mart ayına kadar işletmedeki operasyonel maliyetleri yüzde 30 oranında azaltmak için işten çıkarmalara devam etmesi bekleniyor.

Sony, Ekim ayında açıkladığı çeyrek raporunda Xperia telefon bölümünde 1,5 milyar dolarlık zarar açıklamıştı. Açıklama sonrasında Xperia telefon satışlarının öngörüleri ikinci kez azaltıldı.
ETİKETLER : 1007

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN