Dünya 30 OCAK 2016 / 18:18

Spotify Soundwave ve Cord Project’i satın aldı

Spotify dün müzik odaklı sosyal ağ Soundwave ve mesajlaşma uygulaması Cord Project’i aldığını duyurdu.

Son dönemlerde telif hakkı davaları ile uğraşan Spotify,müzik odaklı ağ Soundwave ve mesajlaşma uygulaması Cord Project’i alarak, kendine yeni özellikler kazandırıyor. Müzik uygulamasından ibaret olmak istemediğini her seferinde belirten Spotify, geçtiğimiz yıl servislerinde, müzik odaklı değişiklikler üzerinde yoğunlaştıklarını belirtmişti.

2013 yılında hayata geçen Soundwave, aralarında Youtube, Spotify gibi çeşitli platformların ışığında,  kullanıcısına aldığı veriler ile müzik öneren uygulama, 1 yıl içerisinde 194 ayrı ülkede 1.4 kullanıcıya ulaştı. İki eski Google çalışanı tarafından hayata geçirilen Cord Project ise, ses kaydı yaparak mesajlaşma imkanı sunan bir uygulama.

Spotify, bünyesine kattığı Soundwave ve Cord Project şirketlerinden nasıl faydalanacağı hakkında bir detay vermiyor. Ancak şirketlerin satın alınmasının temelinde, Spotify’ın hizmetlerini geliştirmek istemesi yatıyor.  Çevrimiçi müzik servisi Spotify’ın Yöneticisi Shiva Rajaraman, iki yetenekli ekibi bünyesine kattığı için çok mutlu olduğunu belirtiyor.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics