Dünya 30 OCAK 2016 / 18:18

Spotify Soundwave ve Cord Project’i satın aldı

Spotify dün müzik odaklı sosyal ağ Soundwave ve mesajlaşma uygulaması Cord Project’i aldığını duyurdu.

Son dönemlerde telif hakkı davaları ile uğraşan Spotify,müzik odaklı ağ Soundwave ve mesajlaşma uygulaması Cord Project’i alarak, kendine yeni özellikler kazandırıyor. Müzik uygulamasından ibaret olmak istemediğini her seferinde belirten Spotify, geçtiğimiz yıl servislerinde, müzik odaklı değişiklikler üzerinde yoğunlaştıklarını belirtmişti.

2013 yılında hayata geçen Soundwave, aralarında Youtube, Spotify gibi çeşitli platformların ışığında,  kullanıcısına aldığı veriler ile müzik öneren uygulama, 1 yıl içerisinde 194 ayrı ülkede 1.4 kullanıcıya ulaştı. İki eski Google çalışanı tarafından hayata geçirilen Cord Project ise, ses kaydı yaparak mesajlaşma imkanı sunan bir uygulama.

Spotify, bünyesine kattığı Soundwave ve Cord Project şirketlerinden nasıl faydalanacağı hakkında bir detay vermiyor. Ancak şirketlerin satın alınmasının temelinde, Spotify’ın hizmetlerini geliştirmek istemesi yatıyor.  Çevrimiçi müzik servisi Spotify’ın Yöneticisi Shiva Rajaraman, iki yetenekli ekibi bünyesine kattığı için çok mutlu olduğunu belirtiyor.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN