Dünya 04 KASIM 2012 / 17:01

Star Wars artık Disney’in

Lucasfilm’in 4 milyar doları bulan satışın yalnızca eğlence dünyasını değil, kült haline gelmiş Yıldız Savaşları (Star Wars) filminin yarattığı etkiyle tüm teknoloji dünyasını etkisi altına aldı.
Dünyadaki birçok teknolojik yeniliğe ilham veren film serisi, beraberinde kullandığı görsel efektler, ses tasarımı, animasyon ve elbette oyunlarıyla tüm hayranlarına selamlamıştı. Filmin yaratıcısı ve Lucasfilm’in kurucusu George Lucas, StarWars.com üzerinden yayınladığı video ile Disney’e satışın sebebini açıkladı.
35 yıldan fazla süredir üzerinde çalıştığı ve sıkça patent davalarıyla Yıldız Savaşları markasını koruma hedefiyle kendini gösteren Lucas, yeni şirket içinde Lucasfilm yapısının daha iyi muhafaza edileceğine olan inancını belirtti:
“Şirketi koruyacak çok daha büyük bir yere koymayı istediğimi hissetti. Disney dev bir şirket. Tüm kabiliyet ve imkanları bulunduğu için oldukça güçlüler. … Filmin (Yıldız Savaşları) çok daha uzun bir ömrü olmalı ve hayranları, insanlar gelecekte de filmle birlikte eğlenebilmeli. Yarattığım çok büyük bir evren ve içinde birçok hikaye yatıyor.”
Disney’in yaptığı açıklamaya göre, Yıldız Savaşları filmlerinin yeni serisi 2015 yılına kadar sinemalarda yer alması bekleniyor. Ardından her iki yılda ya da üç yılda bir serinin yeni filminin geleceği tahmin ediliyor.
Yıldız Savaşları filminin yeni nesil yapımcılara bırakılması zamanının geldiğine değinen George Lucas, Bu filmin yanı sıra Indiana Jones filminin de haklarını Disney’e devretti. Disney 4 milyar doların yarısını peşin öderken, geri kalanı hisse devriyle tamamlayacak.
ETİKETLER : Sayı:894

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics