Dünya 11 EKİM 2010 / 18:00

Telekom şirketlerine mobil kolaylığı

BROCADE, HP, telekom şirketlerinin, örneğin cep telefonu operatörlerinin kurumsal müşterilerine yönelik özel bir “bulut bilişim tabanlı mobil cihaz yönetimi hizmeti” vermelerini ve bu yeni hizmet ile kendilerine yepyeni bir gelir kaynağı oluşturmalarını sağlıyor.
HP’nin yeni “Hizmet Olarak Cihaz Yönetimi için Bulut Bilişim Hizmetlerini Etkinleştirme (DMaaS için CSE) çözümü”, telekom şirketlerinin orta ölçekli işletmelere bulut bilişim tabanlı mobil cihaz yönetimi hizmeti sağlayarak gelirlerini artırmaları için geliştirildi.
DMaaS için CSE, kısaca açıklamak gerekirse telekom şirketlerinin müşterilerinin akıllı telefonları, dizüstü bilgisayarları ve diğer mobil cihazlarına yönelik yeni hizmetler vermelerini ve bu hizmetleri yönetmelerini sağlıyor. Böylece, günümüz dünyasında iş ortamı mobil cihazlarla ofis dışına taşınırken telekom şirketleri de hızla gelişen mobil iletişim pazarında tartışmasız bir güç sahibi oluyor. DMaaS için CSE bunu çok çeşitli mobil cihazları, ağları, işletim sistemlerini ve uygulamaları destekleyerek, ayrıca farklı ürünlerin birbiriyle uyum içinde çalışmasını sağlayarak başarıyor.
HP İletişim ve Medya Çözümleri Direktörü Tim Marsden ise “Mobil cihaz yönetimi daha kompleks bir hal alırken ve maliyetler artarken şirketler de güvenilir bir hizmet sağlayıcının yardımına ihtiyaç duyuyor” diyor ve açıklamasını şöyle sürdürüyor: “Telekom şirketleri bu hizmeti sağlayabilir. HP’nin çözümü ile, bulut bilişimin avantajlarından yararlanarak şirketlerinin mobil cihazlarını etkili bir şekilde yönetebilirler ve sonuçta kendilerine yeni bir iş alanı yaratmış olurlar.”
DMaaS için CSE, “hizmet olarak iletişim” ve “hizmet olarak altyapıdan” sonra HP’nin bulut bilişim alanındaki üçüncü çözüm grubunu oluşturuyor.
ETİKETLER : Sayı:791

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics